CENTRINIAI DULKIŲ SIURBLIAI BVC


 

Priežastys, dėl kurių verta rinktis centrinį dulkių siurblį BVC

Centriniai dulkių siurbliai priskiriami inžineriniams namo tinklams. Tai vakuuminė sistema, susidedanti iš galingo siurblio, patalpose išvedžioto vamzdyno, lanksčios žarnos ir skirtingų antgalių įvairiems paviršiams.
Centriniai dulkių siurbliai BVC  – švara ir komfortas! Valant patalpas centriniu dulkių siurbliu susiurbiamos ne tik šiukšlės ir dulkės. Hermetiškais vamzdžiais nusiurbtas oras su nešvarumais ir dulkėse esančiais mikroorganizmais išvalomas pagalbinėje patalpoje įrengtame dulkių valymo agregate, o iš jo išeinantis oro srautas su jame likusiomis smulkiausiomis mikrodalelėmis paprasčiausiai pašalinamas pro išmetimo vamzdį už gyvenamosios patalpos arba į ventiliacijos sistemą, todėl pavojaus susirgti
kvėpavimo takų ligomis paprasčiausiai nėra.PASIRINKIMAS
Viena iš pagrindinių centrinio dulkių siurblio įrengimo taisyklių ta, jog į šią sistemą reikia žiūrėti  kompleksiškai, tai yra projektuoti ir įrengti atsižvelgiant į bendrą vėdinimo sistemos, židinio, katilo sumontavimą. Taigi prieš įsirengiant šį siurblį rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, turinčiais žinių apie viso pastato inžinerinių sistemų veikimą. Centrinio dulkių siurblio modelis parenkamas pagal namo patalpų tūrį, vamzdyno ilgį – pagal tai skaičiuojami siurblio modelį lemiantys oro vatai. Pasirinkimui įtakos turi ir jungčių, jungimo lizdų skaičius. Tačiau įvertinus ir paskaičiavus visus duomenis, rekomenduojama rinktis kiek galingesnį centrinį dulkių siurblio agregatą. Svarbus pastebėjimas: visi centrinio dulkių siurblio privalumai galioja tik tuo atveju, jeigu pasirenkamas reikiamo galingumo siurblys. Mažo galingumo siurbliai vilioja žema kaina, tačiau name įrengti vienas ar du lizdai bei ilga žarna efektyviai patalpų neišvalys. Rekomenduojama įrengti daugiau taškų ir naudoti trumpesnę žarną. Šį teiginį galima iliustruoti konkrečiu pavyzdžiu: naudojant nustatyto galingumo prietaisą, pasirinkus 9 m žarną ir įrengus 8 alkūnes 45 laipsnių kampu arba 4 alkūnes 90 laipsnių kampu, traukiamoji jėga žarnos prijungimo vietoje bus 400 oro vatų, o tokiam pat prietaisui panaudojus 6 m žarną galima įrengti 46 alkūnes 45 laipsnių kampu (arba 23 alkūnes 90 laipsnių kampu) – galia žarnos įvade bus analogiška. Siurblių kaina, priklausomai nuo agregato galios, skiriasi nedaug.  Tai reiškia, kad pasirinkus pigesnį mažo galingumo siurblį jis paprasčiausiai nepajėgs išsiurbti alergenų ir kitų smulkiausių dalelių.

BVC vamzdyno montavimas 1 BVC vamzdyno montavimas 2 BVC vamzdyno montavimas 4 BVC vamzdyno montavimas 3
centrinio dulkių siurblio vamzdyno montavimo principai

SISTEMOS ĮRENGIMAS Iš anksto numačius centrinio dulkių siurblio vietą, visą sistemą bus paprasčiau sumontuoti, išvedžioti grindyse ir sienose. Naujos statybos objekte numatyti ir nutiesti siurblio vamzdžius nesudėtinga – jie gali būti montuojami šalia kitų inžinerinių tinklų vamzdžių.
SVARBU: centrinio dulkių siurblio sistemoje negalima naudoti analogiško skersmens santechninių vamzdžių. Naudojami specialūs antistatiniai klijuojami arba sumaunami plastikiniai vamzdynai.
Centrinį dulkių siurblį galima įsirengti ne tik individualiame name, bet ir paprastame daugiabutyje. Pateikus namo ar rekonstruojamo buto projektą nubraižoma optimali siurblio vamzdžių išdėstymo schema taip, kad 6–12 m ilgio žarna pasiektų visą valomą plotą.
Jungimo lizdų nebūtina montuoti visuose kambariuose. Vidutinio namo vieno aukšto plotui (iki 150 kv. m) pakanka dviejų ar trijų lizdų. Jie turi būti išdėstyti taip, kad būtų galima išvalyti visus kampus, tačiau, kaip minėjome, planuojant jungimo vietas rekomenduojame naudoti trumpesnę siurbimo žarną, kurią patogiau nešioti, o siurbimo jėga taip pat neprarandama. Butuose siurblį galima sumontuoti pagalbinėse patalpose, vonios kambaryje ar balkone. Šį įrenginį galima pakabinti net palubėje paslėpus po apdaila, paliekant priėjimą siurblio aptarnavimui. Bute sumontavus vieną arba du siurbimo lizdus, ilga žarna bus galima pasiekti tolimiausius buto kampus. Oro išpūtimą galima nukreipti į ventiliacijos ortakį.

APIE BVC
Firma „BVC“ yra centrinių dulkių siurblių gamybos lyderė Vokietijoje. Įmonės gaminamuose centriniuose dulkių siurbliuose pritaikyti techniniai patobulinimai, su kuriais sistema yra ne tik patogi eksploatuoti, bet ir turi gerą garso izoliaciją. Visi BVC prietaisai montuojami  su integruotu aukštos kokybės varikliu. BVC siurblių varikliai skleidžia nuo 60 iki 62 dB garsą – tai reiškia, kad centrinis dulkių siurblys neviršija įprastinio kilnojamo siurblio triukšmo. Visos siurbliuose naudojamos detalės ir mazgai pagaminti išskirtinai Vokietijoje.
Centrinio dulkių siurblio sistemos vamzdžiai gaminami iš PVC, tačiau medžiagos sudėtis skiriasi nuo įprastinių ventiliacijos ar vandentiekio vamzdžių. Vamzdžių sienelės gaminamos iš specialaus plastiko, mažinančio statinių krūvių susidarymą. Oro srautas juda ypač dideliu greičiu, todėl visos dulkės ir mikrodalelės neužsilaiko ant sienelių.
Sistemos vamzdžių skersmuo – 50 mm. Vamzdžiai tarpusavyje sumaunami naudojant gumines tarpines arba klijuojant. Abu variantai patikimi, tačiau, pavyzdžiui, rąstiniame name dėl sienų konstrukcijos vaikščiojimo klijuoti vamzdžius nerekomenduojama – tinkamesnis suneriamųjų vamzdžių variantas. Šios sistemos vamzdžiai yra standūs, todėl visuomet patogiau juos montuoti prieš apdailos darbus. Vieną iš BVC centrinio dulkių siurblio modelių galima montuoti net lauke ir eksploatuoti šaltuoju metų laiku. BVC siurbliai turi patogų siurbimo traukos reguliatorių, kuris leidžia reguliuoti siurbimo jėgą.
SVARBU: centriniu dulkiu siurbliu nerekomenduojama siurbti statybinių dulkių, nes smulkios statybinės dulkės greitai užteršia siurblio filtrą. Tai sumažina siurbimo jėgą.
Pagrindiniame agregate įmontuotas darbo laiko skaitiklis.

SIURBIMO SKLENDĖ IR KITI PRIEDAI
Labai užterštoms patalpoms (koridoriui, virtuvei, garažui, holui) valyti viename lygyje su grindimis patariama įrengti specialias siurbimo angas. Jas galima integruoti į virtuvės baldus ar pertvarą. Siurbimo funkcija įjungiama nestipriu kojos paspaudimu, o nešvarumai greitai pašalinami pastūmus juos šluotele.

Šiuo metu siūlome naujieną – ištraukiamą žarną Wroom, kuri paslėpta spintelėje puikiai tiks valyti kasdieniams nešvarumams. Jums tereikia ištraukti 24″ ilgio žarną iš tam numatyto pritvirtinto korpuso ir nustačius norimą galią valyti išpiltus dribsnius, šuns plaukus ar kitus nešvarumus.

Su centriniu dulkių siurbliu patogu valyti židinyje ar krosnelėje susikaupusius pelenus ir ant sienelių esančius suodžius. Šiam tikslui naudojamas specialus tarpinis indas. Tokiu pat principu, naudojant tarpinį indą, galima surinkti išsiliejusį vandenį baseinuose, priepirtyje.
Pasinaudojęs centriniu dulkių siurbliu, vartotojas iš karto pajus šios sistemos privalumus ir jam nekils klausimų dėl naudojimo patogumo.

Aukšto efektyvumo HEPA 13 filtras oro filtras yra naudojamas jeigu išeinantis oras negali būti išvedamas į lauką (pvz pasyviuose namuose). HEPA 13 filtras išvalo orą iki 99,95 procentų.

CENTRINIS DULKIŲ SIURBLYS GALI BŪTI NAUDOJAMAS:

  • Individualių namų patalpoms valyti
  • Butams valyti
  • Biurų patalpoms valyti
  • Viešbučiams valyti

CENTRINIO DULKIŲ SIURBLIO PRIVALUMAI:

  • Agregatas veikia tyliai. Pagrindinis agregatas paprastai montuojamas atokiau nuo gyvenamųjų kambarių, pagalbinėse patalpose, todėl valant patalpas girdisi tik nežymus siurbiamo oro garsas, kuris netrukdo kitiems patalpoje esantiems žmonėms.
  • Centrinis dulkių siurblys valo patalpas nesukeldamas dulkių patalpose – purvas siurbiamas tiesiai į centrinę šiukšlių talpyklą (tai palengvina sergančiųjų alergija savijautą).
  • Patalpose siurbiant nėra nemalonaus kvapo, kuris paprastai atsiranda valant įprastiniais dulkių siurbliais.
  • Patikimi dulkių siurbliai gaminami su savaiminio išsivalymo filtrais. Šio tipo filtrų niekada nereikia keisti ar plauti – dulkės nuo jo nukratomos patraukus rankenėlę po prietaiso išjungimo.
  • Naudojant skirtingus antgalius, dulkes galima valyti ne tik nuo grindų, bet ir nuo baldų, elektros prietaisų. Jeigu nėra sąlygų išmetamąjį vamzdį išvesti į lauką, jį galima įmontuoti į ventiliacijos kanalą.
  • Naudojant specialius priedus galima siurbti pelenus, išsiliejusį vandenį.

Video medžiaga